Beznaděj - naděje

Beznaděj už jsme mnozí z nás prožili a to hlavně v lékařských ordinacích a čekárnách. Někdy nás čekají dlouhé hodiny než se dostaneme k lékaři, u kterého se stejně nic moc nedovíme. Náš neblahý zdravotní stav zůstává dál nezměněn. Někdo možná dostane prášky na bolest nebo na nervy, což ovšem naši nemoc nezlepší. Možná jsme se svou nemocí dokonce posíláni k psychiatrovi. Netvrdím, že fyzické tělo není propojeno s psychickým, ale lékaři snad v domnění, aby nepřesáhli denní rozpočet a hlavně aby se nás zbavili, nás tam posílají zbytečně. Zdá se, že lékaři o nás ani nejeví zájem a psychologický přístup k pacientovi a snaha mu pomoct u většiny tzv. odborníků chybí. Jsou i výjimky, ale tak vzácné, že i lupou bychom je těžko hledali. A nám trpícím je špatně už nejenom fyzicky, ale i psychicky. Cítíme se mizerně o to víc. A ti, které jsme měli zajímat, nás tzv. odkopli. Jsme pro ně pouhými lejstry pro pojišťovnu a ne trpícími lidmi.

Mnozí z nich se pak diví, že hledáme pomoc jinde, hlavně ne ve zdravotnictví. Kdo tohle zažil, tak zřejmě ví, o čem píšu. Hledáme někoho, kdo nás skutečně vyslechne a řeší nás – naše problémy, kdo nám postkytne drahocennou naději, již každý nemocný tolik potřebuje.  Naději v nás už v té době téměř zadusili svým přístupem lékaři. A když nemůžeme dýchat, tak nemůžeme ani žít. Opět připomínám, že jsem si vědoma toho, že někteří lékaři jsou skuteční profesionálové – osobnosti.  

Samozřejmě vše, co se za alternativní léčbu vydává, také nemusí být dobré. Tak i někteří tzv. léčitelé toho příliš neumí a nebo nedokážou náš problém vyřešit. Nicméně se nám alespoň dostane vlídného slova a porozumění. Vím už také ze své zkušenosti, že vše nemusí být nutně podložené vědou, aby to fungovalo jako např: akupunktura, homeopatie, autopatie, EFT.

Určitě bych také neměla opomenout, jaký vliv máme na své zdraví my sami. Náš zdravotní stav je hlavně v našich rukou a my bychom se měli podle toho chovat, jenomže když se „strojek“ zasekne, tak se jen těžko obejde bez pomoci. V každém případě je největší síla v nás. Ne nadarmo se říká: Pomoz si sám a Bůh Ti pomůže.

Všem přeji pevné zdraví.

A nezapomeňte se ozbrojit velkou trpělivostí a vnitřní silou, pokud budete nuceni navštívit lékaře. Přeji vám, abyste pak narazili na skutečnou osobnost, která vás se zájmem vyslechne a udělá vše, aby vám bylo líp. Také se nebojte požádat o pomoc i léčitele. Můžete sice narazit  na nepoctivce, ale nedělat nic a být vydán na milost lékaři, kterého moc nezajímáte, je ještě horší. Přijdete i o tu poslední naději. A naděje – vaše víra je moc důležitá pro vaše uzdravení. Vaše víra je vaše vnitřní síla, a jakmile se o ní necháte připravit, tak co vám zbude? Věřte sami v sebe. Uzpůsobte své jednání a postoje ve vašem životě, aby uzdravování mohlo v klidu a pohodě proběhnout. Snažte se hledat důležité informace, které vám usnadní návrat k vašemu plnému zdraví.

Hodně štěstí!!!

Propadáte často beznaději?

  1. Ano. 117
  2. Občas. 63
  3. Ne. 64