Moře léčí

Právě probíhá čas dovolených. Tak proč si nevyrazit k moři? Pro nás suchozemce je to úžasná příležitost, jak si vylepšit své zdraví a nabrat novou energii pro zbytek roku. A návštěva přímořských letovisek opravdu není jen módní záležitostí, ale pro nás, kteří jsme tak vzdáleni od moře, je přímo elixírem života.

Rozhodneme-li se pro léčení mořskou vodou, pak je nám Čechům a Evropanům nejpříhodnější Jaderské moře. Vhodné jsou i pláže a mořská voda v Řecku. Ukázalo se totiž podle výzkumu z roku 1984, že tato moře jsou nejslanější a i nejúčinnější z léčebného hlediska.

Co mořská voda obsahuje? Je v ní celý soubor minerálů a stopových prvků, jako například sodík, draslík, jód, brom, vápník, hořčík či železo, které považujeme za nejdůležitější. Léčivé účinky mořské soli znali již staří Egypťané, kteří ji hlavně používali k hojení otevřených ran. Mořská voda působí na otevřenou ránu antibakteriálně, čímž zamezuje vzniku infekce. Jejich moudrost se zachovala do dnes. Minerály a stopové prvky v mořské vodě opravdu důkladně vyživují pokožku, urychlují látkovou výměnu a krevní oběh. Účinky mořské vody ocení hlavně lidé s chronickými kožními nemocemi, jako je lupénka, atopický ekzém, akné. Mořská voda je vhodná pro všechny typy pokožky, včetně suché a velmi citlivé. Mořské minerály také příznivě působí na funkci štítné žlázy, nervy, zlepšují soustředění a pomáhají i při srdečních onemocněních. Neměli bychom, ale také zapomínat na specifický přímořský vzduch, který čistí dýchací cesty alergiků, astmatiků i nás ostatních, kteří u moře pobýváme. A ani účinek dostatku přirozeného slunečního světla – ultrafialového záření typu A - nelze podcenit. Toto záření potlačuje autoimunitní systém, což v důsledku zlepšuje kožní projevy lupénky, protože lupénka patří právě do autoimunitních onemocnění.

Pobyt u moře se doporučuje alespoň 3 týdenní. To aby se lidský organismus zcela pročistil a nabral dost minerálů a stopových prvků. Jenom očištění dýchacích cest trvá okolo 10 dnů. Zlepšení zdravotních potíží se projevuje i více než půl roku od pobytu. Nezoufejte však, pokud k moři jedete pouze na týden, i když se to zřejmě na vašem zdraví neprojeví tak intenzivně, tak to smysl pro vás má.

Na závěr bych se ráda zmínila o Mrtvém moři. Mrtvé moře je pro lidský organismus jedinečně blahodárné, ačkoli je to ve skutečnosti jezero. Vodu do jezera přivádí řeka Jordán. Voda z jezera sice není nikam odváděna, ale masivně se vypařuje. Zdejší voda je bohatší na léčivé soli a minerály více než jiná moře. Salinita zdejší vody se pohybuje kol em 32 %. To je stav, kdy ve vodě nemohou žít žádní živočichové. Mrtvé moře je také proslulé svým léčivým bahnem, které se těží z jeho dna. Bahno především odstraňuje svalové a nervové vypětí, zlepšuje krevní a lymfatický oběh a pomáhá při revmatických obtížích. Bahno z Mrtvého moře vyživuje, odstraňuje odumřelé buňky pleti a tím ji čistí, což nejvíc ocení lidé trpící akné. Bahenní zábaly napomáhají celkové regeneraci a relaxaci přetíženého organismu.

Pokud po návratu od moře snad ještě nebudete zcela v pořádku, pak si můžete na pomoct vzít třeba autopatii, která jemně harmonizuje centrální spirituální systém, metodu EFT, která odstraní případné negativní emoce s přechodem do běžného života nebo Reiki, které dodávají organismu potřebnou energii.

Myslíte si, že má moře léčivou sílu?

  1. Ano. 212
  2. Ne. 177
  3. Nezajímá mě to. 203

Novinky

Kontaktujte nás

ALTERNATIVE LIFESTYLE

Podskalská 1357

28002 Kolín

E-mail: !metodaeftvseznam.cz
Tel.: 702 425 733