Návyky x zlozvyky

Náš život se skládá z mnoha návyků a zlozvyků, které děláme každý den po delší dobu a někdy i celý život. Z toho důvodu je důležité mít ty správné návyky, které nás posouvají tím správným žádoucím směrem.

1. Pro začátek je určitě dobré si uvědomit, co vlastně od života chceme. Kam směřujeme.

2. Vytvořit si seznam alespoň 5 svých nejhorších zlozvyků, které nás přímo ničí a ponořují  do bahna. Může jich být klidně víc. My chceme přece ke sluníčku.

3. Pak už není problém vytvořit si seznam alespoň 5 návyků, které jsou přímým opakem našich zlozvyků a to nejlépe podle důležitosti pro nás.

4. Nyní se můžeme vrhnout přímo do díla. Nesnažíme se však naráz nahradit všechny naše zlozvyky návyky pro nás chtěnými, i když by to tak samozřejmě bylo nejjednodušší.  Víte, kdo si na sebe vezme velký kus práce, ne vždy ji dokončí, a když tak se značnými obtížemi. Samozřejmě každý jsme jiný. Raději začneme s jedním pro nás nejhorším zvlozvykem, jenž nahradíme pro nás jedním kýženým reálným návykem. Dejme si na to dost času, přinejmenším 30 dnů, aby se nový návyk co nejvíc zakořenil, zautomatizoval.

5. Po 30 dnech zkontrolujeme náš nový návyk, a pokud funguje, což by měl, tak pokračujeme v budování dalších návyků.

Zpočátku to bude pro nás zřejmě velmi náročné se denně věnovat našemu novému návyku, ale čím častěji se mu budeme věnovat, tím snáz to půjde.
Na pomoc si můžeme přibrat i pomocníky jako jsou: Reiki, Dikša, EFT, Autopatie, Hypnóza a mnoho dalších.

Rádi byste se nějakého zlozvyku zbavili?

  1. Ano. 367
  2. Ne. 203
  3. Možná. 237