Přátelství

Každý z nás má rád svůj osobní prostor, ale když je ho moc, tak je ho moc. Jenže ouha, kde nabrat spřízněnou duši, se kterou si budeme rozumět? Většina z nás žije ve svém individualistickém světě, kam si neradi kohokoli pouštíme a když, tak jenom za našich speciálních podmínek. A i kdyby všechny tyto podmínky byly náhodou splněny, stojí v cestě k navázáni vztahu ještě jedna překážka. Většina z nás si myslí, že ví vše nejlíp, a jen těžko si dáme diktovat, co máme a co nemáme dělat a říkat. Často tak narážíme na neporozumění druhých, což je docela velký problém. A pokud je ten člověk náš kolega, soused nebo dokonce blízký, pak se stává naše práce/bydlení „peklem na zemi“. Přitom jsme stále sami a spřízněnou duši ne a ne najít. Co s tím dělat? Tento problém není určitě jednoduché vyřešit.

Pro začátek je dobré snížit své ego a nehledat ideální přátelé. Dobré je si uvědomit, co od přátelství očekáváme a zda i my jsme schopni nabídnout to samé na oplátku. Nikoho nebude dlouho bavit nás stále podporovat jakýmkoli způsobem, když i my nebudeme schopni mu podobnou službu nabídnout v případě potřeby. Přátelství je vždy na rovnocenné úrovni. Je také dobré hledat si přátelé v oblastech života, které jsou nám blízké. A jistě bude dobré být tolerantní nejenom na začátku vztahu, ale při každé komunikaci s naším přítelem, protože druhý člověk nutně nemusí sdílet stejné názory a zásady jako my. Může se nám někdy zdát, že jsme tolerantní pouze my a že vždy ustupujeme jenom my. V takovém případě je dobré si s druhou osobou o tom promluvit bez emocí a buď se to vyjasní a nebo ne. Nikdy nesklouzněme k emotivnímu vyjadřování. Tím ničeho nedosáhne ani jeden z nás. Určitě se můžou objevit i velké názorové rozdíly, ale i ty se dají v klidu prodiskutovat a při tom se k sobě můžeme chovat dál slušně a neudělat si hned „nepřátele na život a na smrt“ na pracovišti, doma, nebo v sousedství. Určitě už všichni víme, jak se potom takové vztahy těžce slepují. A ne vždy se můžeme s daným člověkem nadobro rozejít. A co víc. Zůstáváme bez přítele/známého, s nímž bychom si mohli promluvit, nebo ho požádat o pomoc. Možná pouze stačí omezit množství společně tráveného času a napětí mezi vámi se uvolní. Hodně důležité je se k sobě navzájem především slušně chovat, třebaže si právě teď příliš nerozumíme a snažit se situaci vyjasnit. Nezapomínejme, že ani my nejsme dokonalí. Samozřejmě se stává, že si s někým opravdu nerozumíme, pak je opravdu nejlepší se do ničeho nenutit, ale neuchylujme k naschválům. Na každou akci je reakce a jistě by se nám samotným nelíbilo, pokud by nám druhý oplácel stejnou mincí. Zkusme tedy být nad věcí a vzájemně se tolerujme. Pokud i tak spolu musíme z nějakého důvodu sdílet dál náš společný prostor, například v práci. Učme se větší toleranci k druhým. Bezpochyby nás to připraví na naše budoucí přátelství, kde bude potřeba mnoho tolerance. Hlavně to nevzdávejme. Přeji hodně tolerantních přátel.

Máte-li s přátelstvím nějaké problémy, můžete vyzkoušet EFT, Léčebný kód a další metody, které vám s vašimi problémy pomohou.

Přejete si být dobrým přítelem-kyní?

  1. Ano. 349
  2. Ne. 232