Strach - meditace - vizualizace

Každý z nás ví, co je strach. Strach nás má chránit před tím, abychom neudělali nějakou fatální chybu. Co si ale počít, když se z ochranného instinktu stane noční můra? Bojíme se tak moc, že nás to v běžném životě omezuje a může to dojít až tak daleko, že nám strach brání vůbec normálně žít. Co pak?

Jedna z možností jak řešit náš přehnaný strach meditací s vizualizací, abychom dosáhli rychlejšího výsledku.

Meditace

1. Dobře si rozmyslíme, jakým konkrétním strachem se při meditaci budeme zabývat. Vždy se zaměříme pouze na jeden strach. např. strach ze svého šéfa.

2. Sedneme si/lehneme si na klidné místo, kde nás nikdo nebude rušit, a kde se cítíme dobře. Zavřeme oči a zaměříme pozornost na svůj dech.

3. Vpustíme do své mysli konkrétní strach se všemi přidruženými pocity.

4. Teď bude záležet jenom na naší představivosti. Představíme si například vodovodní kohoutek na našem čele. Ten má ten zvláštní účel, že když jím otočíme, vyteče ven všechen náš strach a to například přímo do kanálu, který se automaticky zakryje těžkým nepropustným víkem, jakmile bude všechen strach pryč.

Další možnost je, že si svůj strach do něčeho zabalíme, může to být balónek, pytlík, a pak si můžeme udělat zázračnou operaci mozku, kdy pytlík vyjmeme a opět ho odložíme na nějaké odpadní místo, které můžeme bezpečně zajistit proti úniku. Pokud použijeme balónek, je výborná představa, jak balónek plný strachu naší hlavu opouští a mizí někde ve vesmíru. Představivosti se meze nekladou. Je dobré si vybrat to, co nám nejvíce vyhovuje.

5. Pokud se nám nepodaří konkrétní strach na poprvně zcela odstranit, meditaci opakujeme  tak dlouho, nejlépe každodenně, až do úplného vymizení.

Se strachem nám také velmi účinně může pomoct metoda EFT a Autopatie. V každém případě, je třeba svůj strach zpracovat, tak aby se opět stal naším ochranným mechanismem a nebyl už strašákem číslo jedna.