O mně

Jmenuji se Jiřina Koldová. Pocházím ze Šumavy. Jsem obyčejná žena středních let, která ví, že svůj život chce zasvětit pomoci druhým a tím i pomoci sobě. Nyní žiju v Kolíně. Od malička jsem byla v kontaktu s bylinkami a alternativní léčbou. Šumava, kde jsem žila do svých 20 let, k tomu přímo vybízela a letité zkušenosti mých babiček také.

Když mé babičky odešly, tak se na několik let můj zájem o alternativní léčbu uložil ke spánku. Opět k životu jsem jej přivedla, až po narození svého syna, kdy už mé zdravotní problémy – bolesti zad, kloubů, zažívací potíže, pošramocená psychika a další zdravotní problémy – byly neúnosné a návštěvy u lékařů nikam nevedly. Nejčastěji jsem slýchala, to si budete muset zvyknout, místo nějaké praktické rady jak z toho ven.  Ale zvykněte si na bolest, nepohyblivot a jiné. A času stráveného po nemocnicích a doktorech jsem měla až nad hlavu a výsledky žádné. Naopak jsem úplně ztrácela naději a šla psychicky rychle dolů. Téměř jsem to vzdala. Vlastně jsem ani nevěděla, proč mám žít. Jaký takovýhle život má význam.

Na dobrou cestu mě přivedl až jeden moc rozumný a vnímavý lékař, ke kterému jsem začla chodit na akupunkturu. Ten mi řekl: Zdraví není samozřejmost. Kdo nic pro své zdraví neudělá, tak ani zdravý nemůže být. To byl zřejmě hlavní impuls, proč jsem nerezignovala a začla jsem od píky měnit svůj každodenní život, podle mého nejlepšího uvážení. Začla jsem se vzdělávat a rozšiřovat své znalosti, což činím dodnes. Dobrých rad se mi také dostalo od tzv. dobrých duší, které jako by nic se zjevily v mém životě, když jsem je nejvíc pořebovala. Začla jsem pít 2,5 až 3 litry čisté vody denně, změnila jsem svůj jídelníček, přidala jsem do něj více zeleniny a ubrala vepřové a hovězí maso a začla každodenně cvičit. Šlo to ztuha, ale každé zdravotní zlepšení mi dávalo sílu jít dál a jistotu, že jdu tím správným směrem za světlem z temnoty.

Při mé cestě za zdravím mi byly nápomocné nejenom bylinky a rady od mých babiček, ale i Reiki, EFT, Autopatie, Hypnóza, Mentální léčba, procházky v přírodě, meditace a hlavně pozitivní ladění tzv. dobrých duší, které na mě předávaly svou energii a posilovaly mě v mém úsilí. Za dobré duše v mém životě děkuji dodnes. Jsou to ty nejvzácnější květy.

Vystudovala jsem SPŠ stavební ve Volyni a VOŠ pedagogickou v Litomyšli.

Certifikáty o dalším vzdělávání uvádím v další kolonce. 

POKRAČOVÁNÍ ZE DNE 2.6.2015

Na vaše časté dotazy jak je to se mnou, nyní odpovídám. V součadné době jsem opět na Autopatii z převařeného dechu a to díky tomu, že se u mě nově objevilo nové autoimunitní onemocnění. Ale i tady mi hodně pomáhá Autopatie. A už jsem i tady dosáhla drobného zlepšení podle lékařských výsledků. Autopatii z prány jsem kdysi používala hlavně na srovnání své psychiky, i když prána nezabírá jenom na psychiku. Na začátku Autopatie jsem byla na vařené slině. Na ní jsem byla téměř 2 roky a potíže se pomalu rozpouštěly- zánět močových cest, bolesti kloubů, ekzém atd.

EFT používám vlastně stále. Pořád mám pocit, že mám co odťukávat. Pomáhá mi hlavně v neklidných dobách, když něco potřebuji úspěšně vyřešit. Občas s ním ještě řeším i dávno zapomenuté bloky, které dřív nevypluly na povrch. EFT je pro mě jakýsi styl života. Stalo se součástí mého života a používám ho, když vnímám, že je pro mě vhodné.

Reiki energií se dobíjím, rovnám své čakry a auru spoustu let a připadám si jako věčný "cucač energie". Cítím se s ním víc než dobře. S Reiki je mi prostě fajn a vlastně už o něm ani nepřemýšlím. Dělám to tak nějak intuitivně při chůzi, sezení, stání.

Autohypnózu používám podle potřeby. V alfa vlnách, někdy i hlouběji, si zadávám sugesce, které jsou v té dané chvíli pro mě přínosem. A pokud mám dost trpělivosti, tak se výsledky dostaví.

Toto pokračování jsem se hlavně rozhodla napsat, abyste pochopili, že i ten kdo na sobě pracuje a popřípadě pomáhá druhým, také řeší každodenní problémy. O tom už ten život je. Rozdíl je ale u mě v tom, že nerezignuji a problémům se trpně nepoddám. A neexistuje u mě, že něco nejde. Vždy hledám tu nejlepší cestu a najdu ji. Říkám, že po každé bouřce vysvitne sluníčko. A já se na něj vždy těším a bouřku beru jako součást životního koloběhu. Jak bychom si bez bouřky mohli vážit sluníčka? Nemyslíte? Zdá se mi, že se všichni v životě potýkáme s podobnými problémy, ale rozdíl je opravdu v tom, jak k nim přistupujeme. Kdo jde do toho s vírou, že to zvládne, má určitě větší šanci na úspěch.

PŘEJI HODNĚ SIL DO ŽIVOTA!!! USMÍVEJTE SE PRÁVĚ DNES, LEPŠÍ DOBA UŽ NA TO NEBUDE!!!

 

Rádi byste o mně věděli víc?

  1. Ano. 358
  2. Ne. 182
  3. Je mi to jedno. 229

Novinky

Kontaktujte nás

ALTERNATIVE LIFESTYLE

Podskalská 1357

28002 Kolín

E-mail: !metodaeftvseznam.cz
Tel.: 702 425 733