Hypnóza - některé případy

Obsah

1. Petr - kouření

2. Jana - problémy s učením

3. Jan - strach z nových věcí, činností

4. Karel - snížené sebevědomí poděkování

5. Pavel - problém se soustředěním

1. Petr - kouření

Pan Petr chtěl přestat kouřit, ale neměl prý dost silnou vůli. Pracovali jsme na jeho kouření s EFT, Reiki a hypnózou.

Hypnóza sugesce:

- toužím se volně nadechnout čistého vzduchu

- já vládnu svému tělu a mysli

- věřím, že dokážu být nekuřákem

- užívám si radost, že jsem to dokázal

- těším se z voňavého bytu

- cítím se jako nekuřák přitažlivější

Tady to trvalo skoro půl roku, kdy na sobě intenzivně pracoval. Mělo to i své selhání, ale nakonec mi téměř po roce napsal.

"Dobrý den, tak už vůbec nekouřím už přes 3 měsíce a jsem v pohodě, Věřím, že to zvládnu a to i dík vám..."

2. Jana - problémy s učením

Jana je mladé 16-leté děvče. Ke mně přišla se svou matkou. Měla problémy s učením. Nedokázala se hlavně soustředit a tzv. jí to nelezlo do hlavy. Také jí to vůbec nebavilo.

Sugesce u hypnózy:

- jsem v klidu a pohodě při učení

- učení mi jde každý den líp a víc mě baví

- ráda zkouším možnosti své paměti

- věřím, že zvládnu vše, na co zaměřím svou pozornost

A světe div se. Do dvou měsíců mi volali, že je to s učením, tak jak to má být.

3. Jan - strach z nových věcí, činností

Jan je 35 letý muž, který pracuje jako manažer ve velké firmě. Přesto měl vždy strach z nových věcí a činností. Měl bušení srdce, potil se, měl sevřený krk a často ani nespal pro strach z toho, co bude. Chtěl zkusit hypnózu. Myslel si, že ho hypnózou zcela ovládnu a tím ho zcela zbavím hned jeho problému jako mávnutím proutku. Je to častý omyl. Opět připomínám, že bez naší aktivity nic nejde. Přesto jsme se dohodli, že to zkusí. A nakonec mi přišel tento email, který mě potěšil.

...když jsem od vás odcházel, byl jsem hlavně unavený a trochu zklamaný a neuměl jsem si představit, jak mám na sobě pracovat, i když jste mi to vysvětlila a vyzkoušel jsem si tu autohypnózu, tak jsem nevěřil. Nakonec jsem si ale řekl, že to zkusim a ono to funguje. Můj strach ze všeho nového zmizel. Už nemám žádné bušení srdce, pocení a krk funguje a netrvalo to ani 2 měsíce. Omlouvám se za svou nedůvěru k Vám, Sice se mi od Vás ulevilo, ale cítil jsem, že jsem se strachu úplně jedním sezením nezbavil. Nakonec jsem rád, že jsem na sobě převážně podle Vašich rad pracoval sám. Dalo mi to větší sebedůvěru. Určitě se k Vám ještě objednám. Mám těch problémů víc. Teď bych rád skoncoval s kouřením. Už je mi jasný, že mě hlavně inspirujete a budu si to hlavně kočírovat sám, a však vím, že dík Vaší pomoci to zvládnu...

4. Karel - snížené sebevědomí poděkování

Karel je muž středních let, který za mnou přišel tak před rokem. Prý ho trápilo jeho nízké sebevědomí. Nabídla jsem mu jako pomoc EFT, což odmítl. Přišlo mu to trošku zvláštní si na sebe ťukat, ale prý by chtěl zkusit hypnózu. Souhlasila jsem.

Přes hypnózu jsme řešili:

strach z komunikace s lidmy

stud před ženami

nenávist vůči sobě

únavu

pocity méněcennosti... ty řešíme ještě dnes pomocí hypnózy

Pan Karel má před sebou ještě kus cesty, než bude jeho sebevědomí takové, jaké si ho přeje, ale i tak mi napsal zajímavý email.

Dobrý den,

ačkoliv mé sebevědomí ještě není přesně tam, kde ho chci mít, tak vidím díky hypnóze, autohypnóze a vám velký pokrok. Se svými kolegy v práci už v pohodě mluvím a dokonce i možnost k mluvení vyhledávám. Mám i novou přítelkyni, která mě má ráda, takového jaký jsem. Dokážu už si s klidem na srdci říct, že jsem fakt dobrej, že si věřím a mám u toho i dobré pocity a i moje energie se zvýšila, když se stále nestresuju tím, že jsem k ničemu a stále nehlídám, co si kdo o mně myslí. Cítím se víc svobodý. Jen mívám někdy pocit, že se na mě někdo povyšuje, což zřejmě ani pravda nebude, ale ještě mě to dost ochromuje, ale i tohle díky vám a hypnóze snad brzy bude mojí minulostí. Děkuji, vám za vaši trpělivou pomoc.

Karel

5. Pavel - problém se soustředěním

Minulý rok mě navštívil tak 50-letý muž, který měl problém se soustředěním. Nejprve jsme použili EFT na odstranění bloků - přesvědčení, negativních pocitů a zklamání z neúspěchů, a pak jsme to na závěr podpořili hypnózou. Sestavili jsme společně požadované sugesce pro zlepšení jeho soustředění a pan Pavel si prošel hypnózou, kdy jsem mu jeho připravené sugesce zadávala. Po skončení hypnózy jsem mu doporučila dělat si doma autohypnózu a požadované sugesce si v ní zadávat - možnost si i sugesce nahrát a s tím odešel.

Nedávno mi přišel email.

Dobrý den, 

cítím se mnohem líp, autohypnóza na soustředění mi funguje. Dík. Pavel